راهنمای پیدا کردن سایز کفش


حتما شما هم با این مورد مواجه شده اید که هنگام گشت و گذار در اینترنت و  یا هنگامی که می خواهید کفشی بخرید یکی از چالش های شما پیدا کردن سایز  کفش می باشد. این مسئله به این دلیل مهم است که اگر کفش شما تنگ باشد یا  گشاد، استایل شما را به هم می ریزد و باعث ناراحتی پا می شود.بر اساس یک  تحقیق آماری جدید در انگلستان، نزدیک به نیمی از زنان این کشور از اندازه  کف پای خود مطمئن نیستند و معمولا از طریق آزمون و خطا کفش خود را انتخاب  می‌کنند؛ این کار معمولا به بروز کمردرد یا پادرد در انتهای روز منجر  می‌شود. سیستم اندازه گیری کف پا و شماره گذاری سایز کفش در کشورها،  برندهای مختلف و حتی به نسبت کاربرد کفش( اسپورت یا مجلسی) متفاوت است. اگر  کفش شما از یک برند بین المللی باشد، شماره کفش را طبق چند واحد اندازه  گیری استاندارد کفش روی آن می‌بینید. در این مقاله به مسئله ی «سایز کفش» می‌پردازیم.

اندازه گیری طول کف پا برای تعیین سایز کفش زنانه

برای  دانستن سایز کفش خود، ابتدا باید طول کف پایتان را اندازه بگیرید. برای  این‌کار، بدون جوراب روی سطحی سفت و روی یک کاغذ بزرگتر از کف پایتان  بایستید و مماس با نوک بلندترین انگشت خود یک خط افقی به روی کاغذ بکشید.  این کار را در انتهای پاشنه نیز تکرار کنید( مطابق تصویر). سپس فاصله بین  این دو خط را به راحتی با متر یا خط کش اندازه بگیرید. بهتر است این کار را  در شب انجام دهید چرا که به دلیل فعالیت و تجمع خون در پا، اندازه‌ی پا در  ساعات پایانی روز در بزرگترین حالت خود قرار دارد. توجه داشته باشید که  طول هر دو کف پا شاید یکی نباشد، در این اندازه گیری بهتر است طول‌ پای  بزرگتر را اندازه بگیرید که بعدا در معرض ابتلا به میخچه و قارچ انگشتان پا  قرار نگیرید.در صورتی که سایز پای شما دقیقا برابر اعداد جدول نشد و ما  بین دوعدد شد ، عدد بزرگتر را به عنوان سایز کف پای خود انتخاب کنید (مثلا  ۲۵٫۷= ۲۶ سانتی متر)

این کار را برای هر دو کف پا انجام دهید و هر کدام که بزرگتر بود را به عنوان طول کف پایتان به یاد داشته باشید.

روش  ساده تری نیز وجود دارد که می‌توانید کفی یک کفش مناسب ( با کاربردی یکسان  با کفشی که قصد خرید آن را دارید) را خارج کنید و ابعاد آن را یادداشت  کنید.

وارد کردن عدد قبل در جدول تعیین سایز کفش

بعد  از اندازه گیری طول کف پا، عدد به دست آمده را در جدول زیر وارد کنید. این  جدول سایز کفش را مطابق استانداردهای اروپا، آمریکا و انگلستان و در دو  ردیف زنانه و مردانه نشان می‌دهد. در ایران نیز از سیستم رایج سایزبندی  اروپا استفاده می‌شود و کفش های زنانه را معمولا در سایز 36 تا 45  می‌بینیم.

راهنمای انتخاب سایز کفش سایت پروپاقرص


به همین ترتیب برای کودکان هم عمل می کنیم و در جدول زیر سایز مربوط را پیدا می کنیم .


سایت پروپاقرص
کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.

دسته‌بندی